Вишняківська сільська рада

У Вишняках діють Вишняківський спиртзавод, Будинок ветеранів, сільське споживче товариство, середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитсадок, медична амбулаторія, Будинок культури, бібліотека, відділення зв’язку, сільський краєзнавчий музей, церква, а також мототрек, де виступає місцева мотобольна команда „Нива”.

Село Вишняки - центральна садиба Вишняківської сільської ради. Розташоване на р.Хорол за 3 км від райцентру та за 7 км – від залізничної станції.

Засноване у 16 ст. Серед перших переселенців був і козак Савка Вишняк, від прізвища якого, можливо, і пішла назва села. У 1618 р. село входило до складу Вишневеччини. За ревізією 1726-1729 років с. Вишняки належало до Хорольської сотні Миргородського полку. В 1787 році проживало 790 чол. У 1860 році село входило до складу Новоаврамівської волості, мало 1963 жителів, муровану Троїцьку церкву, гуральню. В 1900 році було 315 дворів, у них -1939 жителів – разом з хуторами, діяли земська і церковно-парафіяльна школи. В 1910 році в 323 дворах проживало 1003 жителі.

Радянську владу встановлено в грудні 1917 року. В 1930 р. в селі організовано колгосп.

Під час німецько-фашистської окупації до Німеччини було вивезено 113 чол. Жителі села активно допомагали військовополоненим табору смерті „Хорольська яма”.При визволенні села в бою загинуло три екіпажі танків Радянської Армії.

Село має оригінальні культурно-істроричні пам’ятки. В 1845 році Вишняки відвідав Т.Г.Шевченко під час своєї подорожі до І.П. Котляревського, про що згадується у повісті „Близнецы”. На будинку, де жив народний поет встановлено меморіальну дошку -1961р. В с.Демина Балка Вишняківської сільради у 1917-22 роках вчителювала Лідія –Ольга_ Михайлівна Шинкаренко – сестра письменника М.М. Коцюбинського. У Вишняках народився дослідник Антарктиди І.Ф. Хмара, який там і загинув, а одному з мисів континенту присвоєно його ім’я. Герою встановлено обеліск, його ім’ям названо школу та вулицю села. Житель Вишняків І.П. Мартиненко – 1942-1944рр. за героїзм, проявлений при захисті Ленінграда, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

У селі є братська могила радянських танкістів, які загинули в 1943 році при його визволенні, а також обеліск в пам’ять про односельців, які загинули у Великій Вітчизняній війні.

В 1995 році у с.Вишняки проводились матчі чемпіонату Європи з мотоболу.

 

Ви також можете переглянути:

Персональний склад C/Р