День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ .

 Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

 Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

 Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

 Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

 Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

 Цього дня, Хорольська громада як і вся Україна долучилася до вшанування памяті жертв війни .

 В районному центрі відбулося покладання квітів до Меморіального комплексу „Вічний вогонь“, до Меморіального комплексу „Хорольська яма“, до пам’ятників і обелісків загиблим воїнам, жертвам концтабору „Хорольська яма“, мирним жителям, що загинули в роки нацистської окупації.

 Голова районної ради Віра Мартюк , керівник апарату районної державної адміністрації Ірина Штейнберг та голова ради районної Організації ветеранів України Дмитро Кражан від імені громади , вшанували пам’ять полеглих земляків, всіх українців, що віддали життя в боротьбі за незалежність Батьківщини.  Героїчний приклад нашого народу , який здобув перемогу у Другій світовій війні , нікого не повинен залишити байдужим .

 Схиляючи голови перед світлою пам'яттю загиблих за свободу України ми відчуваємо та підтримуємо взаємозв’язок між поколіннями героїчних українців.

 Тільки єднання всього українського народу дасть змогу відстояти цілісність нашої України та захистити наш історичний вибір,наше право вільно жити на своїй землі.