Ніколи знову.

 8 і 9 травня голова районної ради Віра Мартюк, заступник голови районної ради Роман Гловацький та працівники апарату районної ради долучилися до участі у меморіальних заходах приурочених до Днів пам'яті та примирення жертв Другої світової війни та Дня перемоги над нацизмом у Європі.

 Ці дні були встановлені генеральною Асамблеєю ООН і відзначаються щорічно 8 і 9 травня, починаючи з 2005 року. У резолюції було запропоновано державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один або обидва ці дні (8 і 9 травня) як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.

 У 2014 році вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі і перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 і 9 травня.

 День пам'яті і примирення встановлений Указом Президента України Петра Порошенка №169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70-ї річниці закінчення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.

 Нагадаємо.

 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деница. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні.

 З цієї нагоди 8 травня 1945 в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.  Ось і цього року Хорольщина, як і все прогресивне людство долучилася до цих сумних і в той же час радісних всесвітніх заходів .

 На території району відбулися урочисті покладання квітів до могил загиблих в роки Другої світової війни воїнів та мирних жителів, а також до могил та пам’ятних знаків бійців які віддали своє життя за незалежність нашої держави на Сході України.

 Хорольська громада помянула тих хто загинув і відзначила тих хто живий.

 В районному центрі з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у другій світовій війні відбулися творчі заходи: зустріч – спогади „Дитинство обпалене війною“ , тематична екскурсія „Перемога в серцях поколінь та тематично - масовий захід „Вогонь війни у пам’яті навічно!“ .