Село-колиска української нації.

 Із першої години дня, у суботу, 28 липня, закличні мелодії покликали жителів села Покровської Багачки до свята.

 Цього дня, у дружному колі громади вони відзначили найбільше свято - День народження села.

 Від малого до великого, люди поважного віку поспішали, щоб разом стали свідками й учасниками святкового дійства, яке для них підготували працівники сільського будинку культури й аматори сцени.

 Адже цьогоріч дружню родину народного аматорського мистецтва підтримали й сусідні громади із Березняків, Тарасівки, Єрківців та гості із Березівки Лубенського району.

 Тож, як і очікувалося, свято вийшло, без перебільшення, феєричним, щедрим на різнобарв’я талантів молодих виконавців, вокальних та танцювальних колективів.

 Запрошуючи до початку свята Дня села, ведучі, родина Сергієнків, мама Людмила Миколаївна та син Владислав, дарували і присвятили перший святковий віршований дарунок громаді та її жителям.

 Всім тим, чия душа ніжно говорить спогадами дитинства, яскравістю юності та мудрістю прожитих літ найкращі слова про рідний край, землю батьків - свою малу батьківщину.

 Як не шукай, але немає місця кращого на світі, як батьківська домівка, край, де ти народився і виріс, зробив свій перший крок і вимовив найкраще слово - «мама».

 Розпочинаючи урочисту частину святкування, учні Покровськобагачанської ЗОШ І-ІІІ ст. вручають коровай господарці свята, голові об’єднаної громади Решті Віті Миколаївні.

 Для всіх присутніх гостей у виконанні жіночого ансамблю прозвучав пісенний вітальний дарунок на слова і музику народної артистки України Наталії Май «Село моє, село».

 Зі словами поваги та вдячності кожному жителю громади, побажаннями добра, чистого мирного неба, міцного здоров’я, добра і затишку у кожній родині звернулася голова громади Віта Миколаївна Решта.

 До вітального слова запросила гостей, які знайшли час і можливість розділити з жителями громади це свято – голову районної ради Віру Мартюк, голову райдержадміністрації Ларису Звірко, помічника народного депутата України Костянтина Іщейкіна Дмитра Кубрака, , керуючого Левко-Ромоданівським відділком СТОВ «Мусіївське» Віктора Гапулу.

 Голова громади додала, що, на жаль, через невідкладні справи депутат Полтавської обласної ради Ф.А. Мухтаров не зміг бути разом з ними, але він прохав від свого імені привітати жителів і передав гарні подарунки.

 Продовжуючи урочистості, голова Покровськобагачанської ОТГ Віта Решта озвучила і вручила приємні та гарні подарунки жителям села.

 Першими із них вийшли до імпровізованої сцени жителі, які захищали незалежність та цілісність нашої держави на сході нашої країни - Андрій Шашим, Валерій Козлов, Вадим Скрипніченко, Олександр Гольнів, Микола Деркач, Сергій Школьний, Андрій Олійник та Андрій Сацький. Вручені подарунки майбутньому села - молодим матерям, які у 2017 році принесли найбільший скарб до власних родин - народили дітей. Так, цього року громада збільшилась на сім жителів.

 Ними стали Шерстюк Анастасія, Резвін Вікторія, Артеменко Домініка, Козлова Тіна, Стрілкова Ніна, Овдієнко Яна та Рожко Єва. Відзначили і тих жителів, у кого на цей день припав день народження – Устименка Сергія, Павленко Аллу, Жмур Анжелу, Волик Ігоря. Чи не найбільше оплесків односельців лунало під час нагородження родин, які цьогоріч відзначають своє золоте весілля (п’ятдесят років разом). Це родини: Бибиків, Миколи Микитовича і Марії Федорівни, Мироненків - Олексія Івановича і Тамари Іванівни, Кришталів - Анатолія Андрійовича та Ганни Михайлівни.

 А діамантове весілля, або шістдесят років подружнього життя, відзначить лише родина Скубенків - Микола Михайлович та Лідія Яківна.

 Ні з чим не можна порівняти той найбільший родинний скарб, який має жителька села Настасівка Гунько Ганна Василівна - шістнадцять онуків. Для неї прозвучали найкращі слова за її щиру материнську і бабусину любов і вручили гарний подарунок.

 Звичайно ж, організатори свята не оминули увагою і найстарших жителів села, чиї серця несуть живу історію села та власних родин. У цьому році святкуватимуть свої перші дев’яності дні народження Крилач Ганна Макарівна, Похилько Дмитро Тимофійович, Давидюк Олександр Георгійович, Криворучко Віра Остапівна та Верхоланцев Геннадій Володимирович.

 А от із, від-верто кажучи, славним ювілеєм, 32-ма роками життя приймака односельці приві-тали Гриценка Валерія Віталійовича та невістку, яка має це, краще не скажеш, звання, уже тридцять три роки - Шовкопляс Катерину Миколаївну. Ушанували найкращими словами привітань, вдячності й пошани, запросивши до вручення подарунків найкращих господарів, які утримують: трьох і більше корів - Зозулю Володимира та Кузьменка Миколу; коней - Ющика Сергія, Полежаку Вікторію, Горба Олексія, Олійника Андрія та Безуглу Катерину.

 Радо вітали на святі й народних умільців, чиї роботи були виставлені на святі, і які продовжують найкращі народні мистецькі традиції.

 Серед них, Цегеля Таміла, яка вишиває хрестиком та бісером, Верхоланцева Лідія та Семенюта Тетяна - вони створюють картини бісером, а Дворник Людмила - майстер вишивки хрестиком, Деркач Микола уже довгий час працює по різьбі по дереву, роботи Горбань Інна виконані з атласної стрічки, твори ж Давиденко Тамари утілюються у в’язаних виробах, Івик Олександра реалізує власний творчий потенціал через декоративну ліпку з глини.

 Під вир аплодисментів голова сільської ради В.М. Решта з найкращими побажання вручала подарунки учасникам художньої самодіяльності, танцю-вальним колективам середньої групи «Посмішка» та старшої - «Мрія», голові ради первинної ветеранської організації с. Покровська Багачка Деркачу Миколі Тимофійовичу, фотокореспонденту Кочурі Володимиру, за допомогу у графічному оформленні сільського будинку культури Деркач Оксану, працівників амбулаторії загальної практики сімейної медицини. А далі - свою аматорську виконавську майстерність дарували односельцям та гостям села аматори сцени.

 Щира українська пісня, мотиви села, культури та духовності у сольному виконанні виконували Олена Тимченко, Каріна Лемтюгова, Владік Верхоланцев, Юлія Хоменко, Даша Половинка та Микола Кириленко.  З бурею аплодисментів, емоційно, захопливо глядачі підтримували підготовлені жартівливі сценки, наприклад, про отримання водійських прав у виконанні родинного дуету Світлани та Олени Тимченків. У котрий раз підтвердили високий сценічний пісенний рівень жіночий квартет «Ніжність» у складі Людмили Сергієнко, Ірини Горбань, Наталії Семенюти та Анни Кириленко, та чоловічий - Микола Кириленко, Владислав Верхоланцев, Микола Деркач та Микола Кисляк.

 Завойовували серце і старших, і молодших глядачів, затамувавши подих споглядала дітвора під час виступів вокального ансамблю «Надія», у складі Верхоланцевої Ліди, Сапи Ольги, Тимченко Світлани, Федечко Ольги, Крутько Лариси, Кисляка Миколи, Деркача Миколи, Давиденко Тамари, Романчі Людмили, Гунько Галини, Дворнік Людмили, жіночого вокального ансамблю, участиками якого є: Акопян Гоарік, Половинка Даша, Акопян Тамара, Мироненко Юля, Гиря Каріна, Джуян Альона, Ситнікова Настя, Ляшенко Даша, Клименко Катя, Манюненко Поліна та Рубан Віка.

 Працюючи не перший рік у колективах, учасники мають достатньо серйозний репертуар, досвід виступів разом, у квартетах, дуетах, тріо.

 Порадували присутніх гарною виконавською майстерністю і гості, учасники художньої самодіяльності Березняківського, Тарасівського та Березівського сільських будинків культури, Єрківського клубу. Святкова програма тривала до самого вечора.

 А коли на землю опустилися сутінки, свято продовжилося поряд, у Покровськобагачанському сільському будинку культури. У залі ще неодноразово лунали аплодисменти, на сцену виходили виконавці, даруючи жителям тепло своїх сердець у традиційній народній та естрадній пісні. А на завершення, під час номеру «Слава Україні» всі стоячи аплодували, адже цей номер спільно виконали родинний дует Анни та Миколи Кириленків із вольним ансамблем «Надія» і учасниками старшої танцювальної групи «Мрія».

 По завершенню концертної програми відбулася безпрограшна святкова лотерея з великою кількістю подарунків та головними призами стали: цукор від заслуженого працівника сільського господарства України, директора СТОВ «Мусіївське» Михайла Стеценка, та мультиварка від депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова.

 Для молоді відбулася святково-розважальна ретро-дискотека, яку провів гурт «Край» (Володимир Кириленко, Олександр Шульга та Олексій Похвала) із села Березняки.

 Фото звіт свята можна переглянути тут.