НАРАДА ПРО ПРОФІЛАКТИКУ ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ ТА ТОКСИКОІНФЕКЦІЙ .

 21 липня голова районної ради Віра Мартюк, взяла участь у робочій нараді з керівниками підприємств торгівлі, громадського харчування, керівним складом органів місцевого самоврядування по питаннях організації профілактичної роботи з метою недопущення на території району масових харчових отруєнь та токсикоінфекцій.

 Першим звернувся до підприємців, що здійснюють виробнитво, реалізацію та зберігання харчових продуктів, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Хорольському районі Г.М.Бурлака, який наголосив на важливості обговорення піднятого питання.

 Зокрема, Г.М.Бурлака проінформував, що за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту спеціалістами управління були обстежені літні табори відпочинку учнівської молоді на предмет дотримання вимог санітарного законодавства з метою недопущення масових харчових отруєнь та токсикоінфекцій. Проведено об’їзд торгових точок і кав’ярень.

 Серед іншого зауважив, що в спеціалістів управління продовжують викликати занепокоєння місця стихійної торгівлі. Зросла вимогливість фахівців і до торгівлі на місцевому ринку.

 Також в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Хорольському районі порадив місцевим підприємцям обачніше ставитися до продукції, що закупляється за межами району, оскільки Держспоживслужбою в інших регіонах були знову зареєстровані випадки захворювання тварин на АЧС та сибірську язву.

 Не допустити поширення захворювання в районі – завдання номер один для фахівців районного управління, - додав керівник.

 Потім виступив начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у Хорольському районі С.Ф.Ткаленко та наголосив на необхідності дотримання ветеринарно-санітарних правил і санітарного законодавства підприємствами торгівлі та громадського харчування району .

 При цьому повідомив, що за оперативними даними Держпродспоживслужби в поточному році зареєстровано 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, в наслідок яких постраждала 941 особа, з них 750 дітей (79,7%).

 За аналогічний період 2016 року було зареєстровано 70 спалахів.

 Також в Україні продовжує погіршуватись ситуація щодо захворюваності населення на ботулізм, зареєстровано 90 випадків захворюваності людей на ботулізм, серед яких 9 постраждалих померло.

 З них: по Полтавській області – 2 випадки захворювання, з яких один хворий помер. У ході санітарно-епідемічних розслідувань причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, встановлено, що основними причинами, які сприяли виникненню спалахів та харчових отруєнь стали грубі порушення ветеринарно-санітарних вимог та санітарного законодавства.

 Особливістю захворювань на ботулізм в поточному році являється те, що практично всі випадки пов’язані з вживанням в їжу в’яленої риби промислового виробництва і як правило з не видаленими нутрощами.  Також на нараді виступив завідувач Хорольським міжрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр‟ МОЗ України А.Г.Лукомець, який акцентував увагу присутніх на тому, що об’єктами громадського харчування мають бути підписані угоди з установою на проведення лабораторних досліджень питної води та харчових продуктів.  Завідувач підрозділу також нагадав, що установа постійно проводить лабораторні дослідження питної води у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

 В наслідок обговорення питання вирішили, що спеціалістам управління Держпродспоживслужби у Хорольському районі спільно з органами місцевого самоуправління, райвідділом поліції слід провести весь комплекс профілактичних заходів, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань та токсикоінфекцій.

 Крім того вирішили рекомендувала виконавчим комітетам міської, сільських рад, ОТГ провести аналогічні наради з приватними підприємцями, які працюють на території, з питання організації профілактичних заходів з цією метою, включаючи обстеження стихійних місць торгівлі та місце торгівлі харчовими продуктами на місцевому ринку в районному центрі.