Соціальний захист населення Хорольщини в полі зору районної влади.

 На щотижневій апаратній нараді, що відбулася 10 липня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації С.Г.Абрамова, за участю голови районної ради В.А.Мартюк, розглянуто питання „Про надання пільг окремим категоріям громадян на території Хорольського району у 2017 році та про організацію роботи щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї“.  Доповідала: начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації В.В.Лопітько.

 Доповідач, зокрема, зазначила, що на обліку в управлінні соціального захисту населення, станом на 01.07.2017 року, перебуває 12 053 осіб, які користуються пільгами, що становить 35,2% до загальної кількості жителів району. З них мають статус ветеранів праці – 3 376, „дітей війни“ – 3 510, постраждалих від аварії на ЧАЕС – 956, 182 багатодітні сім’ї, ветеранів війни 1 502 особи, в т. ч. 290 учасників бойових дій із числа учасників антитерористичної операції, 1 член сім’ї загиблого в зоні АТО.

 За І півріччя 2017 року управлінням соціального захисту проведено відшкодування за надані житлово-комунальні послуги пільговим категоріям громадян організаціям-надавачам послуг на суму 3 859,8 тис. грн., що на 4 39,5 тис. грн. більше, ніж у минулому році.

 У 2017 році 373,8 тис. грн. виділено з місцевих бюджетів на надання пільг з послуг зв’язку, інших пільг та компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян, в тому числі з районного бюджету – 229,8 тис. грн., бюджетів ОТГ та інших бюджетів – 144,0 тис. грн., що на 282,8 тис. грн.. більше, ніж у 2016 році. Ці кошти виділено на такі цілі: санаторно-курортне лікування осіб пільгових категорій, проведення капітальних ремонтів власних житлових будинків ветеранам війни, відшкодування виплати щомісячної компенсації на бензин Герою України, відшкодування одноразового проїзду учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, відшкодування організаціям-надавачам послуг за отримані пільги з послуг зв’язку, проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд на залізничному транспорті.

 Також за рахунок цих коштів забезпечено відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд на автомобільному транспорті, виділено 115,0 тис. грн., а саме міської ради 30,0 тис. грн., сільських рад 85,0 тис. грн., в тому числі Староаврамівської сільської ради – 40,0 тис.грн., Ялосовецької сільської ради – 45,0 тис. грн.. За перше півріччя використано 41,4 тис. грн., з них коштів міської ради – 19,2 тис. грн., сільських рад – 22,2 тис. грн.

 Управлінням соціального захисту населення було підписано чотири договори на відшкодування компенсаційних витрат на перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування, а саме з ПП Кобцем В.В. по трьох маршрутах (місто Хорол, Хорол-Ульянівка, Хорол-Орликівщина-Бригадирівка-Кривці) та з КП „Комунсервіс“ (по маршруту ДРП-5-Центр-вул.Київська-МКК-ст.Хорол).

 Крім передбаченої законодавством пільги у розмірі 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами Вишняківською сільською радою у 2017 році виділено кошти в сумі 5,2 тис. грн., на оплату додаткової пільги на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 50% члену сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни Палкіній Тетяні Михайлівні.

 За І півріччя було використано 2,4 тис. грн.. З 1 січня 2017 року згідно постанови КМУ від 28 грудня 2016 р. №1045 „Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів“ розпочато проведення виплати соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів.

 За І півріччя 2017 року проведено виплату соціальної стипендії 31 студенту вищого навчального закладу Хорольського району (Хорольському агропромисловому коледжу Полтавської ПДАА) на загальну суму 221,7 тис. грн.

 Станом на 01.07.2017 року за рахунок коштів обласного бюджету проведено компенсацію 176 пільговикам на проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність яких перевищує 50 км), компенсовано 398 квитків на суму 25,8 тис. грн., що на 38,7 % більше, ніж за І півріччя минулого року.

 01.07.2017 року управлінням соціального захисту райдержадміністрації проведено автоматичний перерахунок продовження права на надання пільг 3 893 пільговикам.

 За результатами обговорення даного питання дане відповідне доручення голови райдержадміністрації, зокрема, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації доручено забезпечити надання пільг окремим громадян на території району у 2017 році згідно чинного законодавства.

 Також на апаратній нараді заслухано інформацію заступника військового комісара, начальника відділення комплектування Хорольського райвійськкомату А.І.Крутька „Про призов громадян на строкову військову службу до Національної гвардії України‟, який проводитиметься на підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та Указу Президента України від 7 липня 2017 року №178/2017 ”Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України”.

 Призов громадян на строкову військову службу до Національної гвардії України розпочнеться в серпні 2017року. Явці на призовну дільницю Хорольського району підлягають усі громадяни, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з законодавством, - зауважив заступник військового комісара.

 Про надзвичайні події, які відбулися на території району, на щотижневій нараді присутніх інформував головний спеціаліст відділу містобудування , архітектури, ЖКГ та будівництва РДА О.О.Козирод.